Kościół katolicki w PRL

06.07.2017

Kard. Dziwisz: z bólem i nadzieją przyjąłem informację o śmierci Joaquín Navarro-Vallsa

Z głębokim bólem oraz chrześcijańską nadzieją przyjąłem informację o odejściu do Domu Ojca dra Joaquín Navarro-Vallsa, bliskiego, wiernego i kompetentnego współpracownika papieża Jana Pawła II – powiedział kard. Stanisław Dziwisz na wiadomość o śmierci współpracownika papieża.

"Miał wielkie doświadczenie dziennikarskie. Wielokrotnie wspominał swoje pobyty jako korespondent w Polsce. Odznaczał się głębokim życiem duchowym oraz pełną oddania służbą Ojcu Świętemu i Kościołowi powszechnemu, co realizował jako numerariusz Opus Dei oraz rzecznik i dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej" – powiedział o zmarłym kard. Stanisław Dziwisz.

Jak podkreślił, Joaquin Navarro-Valls "był człowiekiem zaufania i wiary, z którym Papież dzielił i omawiał wiele spraw ważnych dla życia Kościoła oraz troskę o świat".

"Nie mam wątpliwości, że ze św. Janem Pawłem II łączyła go nie tylko współpraca, ale również przyjaźń" - dodał.

"Dziękuję Bogu za życie Joaquín, a jego odejście polecam w modlitwie Bożemu Miłosierdziu" – powiedział kard. Dziwisz.

Były rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls, były wieloletni bliski współpracownik Jana Pawła II i Benedykta XVI zmarł w środę W wieku 80 lat. Wiadomość o jego śmierci podało watykańskie biuro prasowe. Navarro-Valls był rzecznikiem Watykanu w latach 1984-2006. (PAP)

hp/ mhr/

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL