Kultura i sztuka po 1989 roku

21.04.2017

Nieznany szkic Michała Anioła wystawiony w urodziny Rzymu

Nieznany szkic Michała Anioła wystawiono po raz pierwszy w Rzymie w piątek, gdy miasto obchodzi 2770 urodziny. Rysunek, odnaleziony niedawno w domu artysty we Florencji, zaprezentowany został w Muzeach Kapitolińskich.

Szkic przedstawiający biblijnego Izaaka, wykonany czarnym ołówkiem, odnaleziono niedawno w domu artysty we Florencji.

Prezentacji niepokazywanej wcześniej pracy dokonała burmistrz Wiecznego Miasta Virginia Raggi wraz z ministrem kultury Włoch Dario Franceschinim.

Rysunek zaprezentowano podczas inauguracji wystawy "Michał Anioł, arcydzieła odnalezione", która została otwarta w Muzeach na Kapitolu w rocznicę założenia miasta.

Zgodnie z mitem Rzym został założony przez Romulusa 21 kwietnia 753 roku p.n.e. (PAP)

sw/ mc/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL