Epoka nowożytna

17.03.2017 aktualizacja 22.03.2017

22 marca spotkanie z Krzysztofem Koehlerem, autorem książki „Palus sarmatica”

22.03.2017 - 22.03.2017 Spotkanie z Krzysztofem Koehlerem, autorem książki „Palus sarmatica” Spotkanie z Krzysztofem Koehlerem, autorem książki „Palus sarmatica”

W środę, 22 marca, o godz. 17 na Wydziale Polonistyki UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, sala 17) odbędzie się spotkanie poświęcone książce „Palus sarmatica” – literackiemu przewodnikowi po kulturze i obyczajowości sarmackiej. Spotkanie z autorem książki Krzysztofem Koehlerem organizuje Muzeum Historii Polski – wydawca publikacji oraz warszawski oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.

Wstęp wolny.

Spotkanie, które odbywa się w ramach cyklu „Środy w Towarzystwie Literackim”, będzie okazją do bliższego poznania realiów kultury sarmackiej, jej zwyczajów i wpływu na współczesność. Uczestnicy dowiedzą się także, jak powstawały prace nad zbiorem esejów Krzysztofa Koehlera „Palus sarmatica”, najnowszej publikacji Muzeum Historii Polski i Wydawnictwa Sic!.

Rozmowę o książce z jej autorem Krzysztofem Koehlerem poprowadzi historyk literatury dr Jacek Głażewski.

Publikacja „Palus sarmatica” Krzysztofa Koehlera to esej o kulturze i cywilizacji staropolskiej, który wyewoluował z prowadzonego przez autora bloga. Książka przedstawia panoramę życia w sarmackiej Rzeczypospolitej: od ówczesnych idei politycznych i wyobrażeń religijnych po zwyczaje żywieniowe, modę czy panujące w tamtym okresie choroby. Pełna humoru narracja naszpikowana jest zaskakującymi cytatami z pisarzy tamtej epoki, nieznacznie uwspółcześnionymi językowo.

Źródło: Muzeum Historii Polski

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL