Polska po 1989 roku

02.06.2017

Dzień Dziecka z Muzeum Historii Polski w ogrodach rządowych

03.06.2017 Dzień Dziecka z Muzeum Historii Polski w ogrodach rządowych Dzień Dziecka z Muzeum Historii Polski w ogrodach rządowych

W najbliższą sobotę, 3 czerwca, Muzeum Historii Polski zaprasza dzieci i całe rodziny na „Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera”.

W namiocie w ogrodach Kancelarii Premiera Rady Ministrów MHP przygotowało gry i zabawy zachęcające do poznania Warszawy z XIX wieku. Z klocków z fragmentami obiektów wybudowanych w XIX w zostanie wspólnie stworzona panorama miasta, z której dzieci dowiedzą się, jak wyglądała Warszawa 100 lat temu, jak żyli jej mieszkańcy.

Muzeum chce pokazać dzieciom również Warszawę, jako jeden z najważniejszych ośrodków handlowych w regionie. Za pomocą ilustracji przedstawiających różne towary i elementy wystroju, każdy będzie miał szansę otworzyć własny sklep.

Kolejną atrakcją proponowaną przez Muzeum Historii Polski dzieciom i ich rodzicom będzie atelier fotograficzne z XIX wieku (fotobudka z rekwizytami charakterystycznymi dla tego okresu). Uczestnicy zabawy otrzymają na miejscu stylizowane pamiątkowe zdjęcia.

MHP zaprosi także dzieci na różnorodne warsztaty. Przygotują wspólnie sakiewki na pieniądze, ozdobne wachlarze oraz zakładki do książek. Każdego dziecko biorące udział w zajęciach otrzyma kolorowankę historyczną oraz biało-czerwoną chorągiewkę. Będzie także można poczęstować się krówkami.

W namiocie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oprócz Muzeum Historii Polski znajdą się stanowiska Teatru Wielkiego − Opery Narodowej, Łazienek Królewskich oraz Narodowego Centrum Kultury.

3 CZERWCA 2017 r., GODZ. 10.00-16.00

Kancelaria Premiera Rady Ministrów

Aleje Ujazdowskie 1/3, Warszawa

WSTĘP WOLNY

Źródło: MHP

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL