Kultura i sztuka po 1989 roku

14.03.2017 aktualizacja 15.03.2017

Międzynarodowy Konkurs „Kościuszko Bicentenary”

04.02.2017 - 31.07.2017 Plakat Międzynarodowego Konkursu "Kościuszko Bicentenary" Plakat Międzynarodowego Konkursu "Kościuszko Bicentenary"

Z okazji Roku Kościuszki ogłoszonego przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Kosciuszko Heritage Inc. zorganizowała Międzynarodowy Konkurs o Tadeuszu Kościuszce „Kościuszko Bicentenary”.

Konkurs ogłoszony 4 lutego tego roku potrwa do 31 lipca. Wyniki ogłoszone będą w dniu 3 października tego roku podczas uroczystej gali w Sydney.

Inicjatorem Konkursu jest sydnejska organizacja Kosciuszko Heritage Inc., wspierana przez Kopiec Kościuszki, The Kosciuszko Foundation i Polską Fundację Kościuszkowską. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody o łącznej wartości ponad 10 tysięcy dolarów australijskich.

Udział w konkursie mogą brać udział dorośli oraz młodzież szkół średnich w wieku od 12 do 18 lat. Każdy uczestnik konkursu może przysłać maximum 3 prace (każda z osobną Kartą Zgłoszenia), pod warunkiem, że prace te dotyczą trzech różnych epizodów z życia Kościuszki. Konkursowe ściągi, zalecana bibliografia, ikonografia i użyteczne linki znajdują się na stronie internetowej: www.kosciuszkoheritage.com/200/pl_konkurs.html.

Rozstrzygnięcie konkursu odbywa się w trzech kategoriach: muzycznej, graficznej oraz literackiej. Osobiście skomponowane piosenki, pieśni, ballady po polsku lub po angielsku oraz utwory instrumentalne można nadsyłać pocztą elektroniczną w formie audio lub wideo.W kategorii literackiej oczekujemy wierszy lub opowiadań po polsku lub angielsku, nie dłuższych niż tysiąc słów.

Laureaci otrzymają DVD Souvenir z antologią wyselekcjonowanych prac. Pamiątkowe DVD otrzymają również media na świecie, kluby i organizacje polonijne. Najlepsze prace zostaną też opublikowane w Internecie. Wśród nagród specjalnych znajdują się: Nagroda Pierwszy na mecie - dostanie ją ten, kogo praca dotrze do organizatora najszybciej; ta praca zostanie też „z fanfarami” opublikowana w australijskim portalu PULS POLONII. Będzie i „Nagroda Publiczności” dla prac nadesłanych między 1 marca a 30 maja br., wystawionych w Klubach Polskich w Australii, gdzie będzie można na nie głosować.

Prace konkursowe będzie oceniało międzynarodowe jury składające się z ekspertów z Polski, Australii i USA. Na czele jury stoi Profesor Alex Storozynski (USA), laureat nagrody Pulitzera, autor słynnej książki o Kościuszce i reżyser filmu zrealizowanego na jej podstawie; długoletni dyrektor The Kosciuszko Foundation, obecnie szef polskiej katedry na Quinnipiac University.

Karta Zgłoszeniowa i pełny tekst Regulaminu Konkursowego do pobrania na stronie www.kosciuszkoheritage.com/200

Akcja ma na celu promocję Roku Kościuszki zwłaszcza w jego pierwszej połowie.

Źródło: Kosciuszko Heritage Inc.

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL