II Rzeczpospolita

14.04.2017 aktualizacja 21.04.2017

Kraków: 20 IV wykład: "Kwestia ukraińska w myśli Józefa Piłsudskiego"

20.04.2017 - 20.04.2017 Wykład: "Kwestia ukraińska w myśli Józefa Piłsudskiego" Wykład: "Kwestia ukraińska w myśli Józefa Piłsudskiego"

W czwartek, 20 kwietnia, o godz. 16:30 w Pracowni Klubu Jagiellońskiego w Krakowie (Rynek Główny 34, 3 piętro) Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie organizuje wykład dr. hab. Jana Bruskiego pt. "Kwestia ukraińska w myśli Józefa Piłsudskiego".

Podczas kolejnego wykładu z cyklu „Spotkania z historią” poruszony zostanie jeden z najtrudniejszych problemów okresu międzywojennego, czyli problem ukraiński. Zagadnienie to rozważać można na wielu płaszczyznach, a szczególne miejsca zajmowała sprawa Ukrainy i kwestii ukraińskiej w szerszych geopolitycznych koncepcjach Piłsudskiego. Szczególny nacisk zostanie położony na praktyczne aspekty tego problemu w pierwszych latach niepodległości Polski.

Wykład związany z wątkami ukraińskimi w myśli Józefa Piłsudskiego wygłosi dr hab. Jan Jacek Bruski.

Dr hab. Jan Jacek Bruski – historyk specjalizujący się w historii powszechnej XX wieku, pracownik naukowy w Zakładzie Historii Najnowszej Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest autorem monografii „Między prometeizmem a Realpolitik. II Rzeczpospolita wobec Ukrainy Sowieckiej, 1921-1926”.

Miejsce: Rynek Główny 34, oficyna, III piętro, Pracownia Klubu Jagiellońskiego.

Portal historyczny dzieje.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Źródło: Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL