XIX wiek

03.08.2017

6. część cyklu Polskie Osiągnięcia Naukowo-Techniczne

6. odc. cyklu „Polskie Osiągnięcia Naukowo-Techniczne” 6. odc. cyklu „Polskie Osiągnięcia Naukowo-Techniczne”

Po powstaniu listopadowym wielu inżynierów postanowiło wyemigrować na Zachód. Ci, którzy zostali, znaleźli zatrudnienie w Królestwie Polskim oraz w Rosji. W 6. odcinku Polskich Osiągnięć Naukowo-Technicznych magazynu „Mówią wieki” można przeczytać dwa artykuły Bolesława Orłowskiego, w których przedstawia on losy obu grup polskich uczonych.

Pierwszy z artykułów skupia się na postaci Ernesta Malinowskiego oraz innych polskich inżynierach, którzy wyemigrowali do Ameryki Południowej. Drugi tekst opowiada o losach Stanisławie Kierbedzia oraz innych, którzy nie zdecydowali się na tak odległe podróże.

Z losami tych i wielu innych polskich inżynierów w XIX wieku, można zapoznać się w szóstym odcinku cyklu magazynu „Mówią wieki” Polskie Osiągnięcia Naukowo-Techniczne.

Źródło: „Mówią wieki”

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL