Kultura i sztuka po 1989 roku

13.09.2017

Od 20 września Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada we Wrocławiu

Spektakle teatrów z Polski, Iranu, Danii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Słowenii znalazły się w programie 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada, który odbędzie się w dniach 20-24 września we Wrocławiu.

Jak powiedział w środę podczas konferencji prasowej dyrektor artystyczny „Dziecinady” Wiktor Wiktorczyk, w programie festiwalu znalazło się kilkanaście spektakli, które pokazują kondycję teatru dla dzieci w Polsce i w Europie.

„To spektakle o dużych walorach estetycznych i edukacyjnych. W tym takie, które są adresowane do najmłodszych odbiorców, którzy nie ukończyli jeszcze pierwszego roku życia” - powiedział Wiktorczyk.

Festiwal otworzy premierowy pokaz spektaklu „Zaczarowany Stół”. To najnowsza produkcja Kliniki Lalek i Wrocławskiego Teatru dla Dzieci.

Brytyjski teatr będzie reprezentować grupa The Oxford Pocket Theater, która przybliży dzieciom szekspirowskiego „Makbeta”. Irański teatr Yasna Group zaprezentuje spektakl „Muzyk, który zagrał księżyc”. To opowieść o Królu Morza, małej Rzeczce i zakochanym w niej grajku. Z koeli Duńczycy z Teatru Batida pokażą we Wrocławiu przedstawienie zatytułowane „Człowiek zwany Rolex”. To czarna komedia muzyczną dla nieco starszych uczestników festiwalu.

Większość spektakli będzie pokazywanych na scenie Impartu. Niektóre będzie też można zobaczyć w plenerze, w dzielnicach Stare Miasto, Brochów czy Strachocin. Festiwalowi będą towarzyszyć warsztaty dla młodych widzów; rodzice zaś będą mogli uczestniczyć w spotkaniach poświęconych wychowaniu oraz opiece nad dziećmi.(PAP)

pdo/ itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL