Kultura i sztuka po 1989 roku

12.08.2017

Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra!Art! w Kielcach

Kołysanki dla dzieci śpiewane przez rodziców, warsztaty teatralne, przedstawienia teatralne dla dzieci i młodzieży – to tylko niektóre atrakcje rozpoczętej w sobotę w Kielcach trzeciej edycji Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art!

Przez trzy najbliższe weekendy (12-13, 19-20 i 26-27 sierpnia) kielecki Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” przygotował dla najmłodszych miłośników teatru cykl warsztatów i przedstawień teatralnych. „Chcemy, aby wakacje stały się czasem spotkań spędzonych w kreatywny sposób i przede wszystkim dobrej zabawy. Łączymy sztukę teatralną z warsztatami. W naszym festiwalu widzowie aktywnie uczestniczą w sztuce i dwie edycje naszej imprezy pokazały, że trafiliśmy w gusta naszych odbiorców” – powiedział PAP dyrektor kieleckiego teatru i dyr. Festiwalu Robert Drobniuch.

W tym roku motywem przewodnim Hurra!Art! jest rodzina i wzajemne rodzinne relacje. „ Mówić będziemy więc o bliskości, samotności, potrzebie zrozumienia i uczuciach. To propozycje familijne, na które zapraszamy całe rodziny, oferując nie tylko odkrywanie teatru, ale też przestrzeń do wspólnych rozmów i kreatywnych zabaw” – podkreśliła kierownik Literacki Festiwalu Jolanta Świstak, która dodała, że w tym roku organizatorzy przygotowali wydarzenia adresowane specjalnie dla młodzieży.

„To odróżnia tegoroczny festiwal od poprzednich edycji. Dlatego nazwa imprezy została poszerzona. Nuda dopada wszystkich, a my ze wszystkich sił szukamy na nią sposobów – poprzez spektakle, filmy i warsztaty” – dodała Świstak.

Dla najmłodszych miłośników teatru (dzieci od sześciu miesięcy do trzech lat) kielecki teatr przygotował dwa spektakle: „Len” i „Blisko”. „Mamy też propozycje dla nieco starszych teatromanów. Dla dzieci od 11 roku życia Teatr Miniatura z Gdańska przygotował sztukę „Kasieńska” – poruszającą opowieść o losach Polaków w Anglii, oraz spektakl „Sam”, mówiący o wychowaniu w rodzinie, wychodzeniu z okresu dziecięcego i wkraczaniu w młodzieńcze, a później dorosłe życie” - powiedział Drobniuch.

Podczas festiwalu nie zabraknie też otwartych, inscenizowanych czytań sztuk m.in. w wykonaniu kieleckich nastolatków, pokazów filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży z Lubelskiego Festiwalu Filmowego oraz warsztatów dla dzieci i rodziców przygotowanych przez pedagogów z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej: http://www.teatrkubus.pl/iii-wakacyjny-festiwal-sztuki-dla-dzieci-hurra-art/program. (PAP)

maj/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL