Kultura i sztuka po 1989 roku

28.06.2017

Wrocław: Ponad 60 pisarzy na festiwalu Miesiąc Spotkań Autorskich

Ponad 60 pisarzy weźmie udział w organizowanym po raz siódmy we Wrocławiu Miesiącu Spotkań Autorskich. Impreza gromadzi pisarzy z Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski oraz jednego z krajów, który jest gościem honorowym festiwalu - w tym roku będzie to Gruzja.

Festiwal literacki Miesiąc Spotkań Autorskich odbywa się równolegle w dwóch czeskich miastach - Brnie i Ostrawie, słowackich Koszycach, we Lwowie na Ukrainie oraz we Wrocławiu. Po raz pierwszy festiwal zorganizowano w 2000 r. w Brnie, po kilku edycjach stał się imprezą międzynarodową.

Jak powiedziała w środę podczas konferencji prasowej koordynatorka festiwalu Olga Chrebor, festiwal został podzielony na dwie linie programowe. „Pierwsza to spotkania z autorami czeskim, słowackim, ukraińskim lub polskimi, a po nich spotkania z gościem z Gruzji” - powiedziała Chrebor.

W trakcie spotkań autorzy czytają fragmenty swoich najnowszych książek. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę w Mediatece. Gościem będzie autor reportaży Wojciech Jagielski. Tuż po nim z czytelnikami spotka się Dato Turashvili, pierwszy z pisarzy gruzińskich.

Spotkania będą odbywać się codziennie, do 1 sierpnia. Weźmie w nich udział 62 autorów z Polski, Słowacji, Czech i Ukrainy oraz 31 twórców gruzińskich.

Spośród polskich pisarzy z czytelnikami spotkają się m.in. Mariusz Szczygieł, Ziemowit Szczerek czy Elżbieta Cherezińska.(PAP)

pdo/ itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL