Polska po 1989 roku

10.07.2017

Piłkarski Śląsk Wrocław świętuje 70-lecie klubu

Przed rozpoczęciem nowego sezonu grający w piłkarskiej ekstraklasie Śląsk Wrocław w środę zaprezentuje się przed swoimi kibicami. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, połączone z obchodami 70-lecia wrocławskiego klubu.

Prezentacja drużyny Śląska odbędzie się nie jak w zeszłym roku na Rynku, ale na starym stadionie przy Oporowskiej. Jak powiedział PAP rzecznik klubu Tomasz Szozda, jest to związane z obchodami 70-lecia.

„Chcemy starszym kibicom przypomnieć legendarny dla Śląska obiekt, a młodym fanom pokazać, gdzie rodziła się historia naszego klubu. Ten stadion był świadkiem wielu wspaniałych chwil i na zawsze pozostanie w pamięci i sercach prawdziwych kibiców Śląska” – zaznaczył.

Prezentacja piłkarzy przewidziana jest na godzinę 21, ale na specjalnie przygotowanej scenie już wcześniej będzie się działo wiele ciekawego. Ogłoszone zostaną m.in. wyniki na jedenastkę 70-lecia Śląska, pojawi się nowy autokar zespołu, a w specjalnej strefie fani będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z legendarnymi zawodnikami drużyny z Oporowskiej.

Ważnym wydarzeniem dla kibiców Śląska będzie też prezentacja nowych strojów zespołu. „Nie chcę niczego zdradzać, ale sądzę, że będzie to miła niespodzianka dla naszych fanów. Powiem tylko, że nowe koszulki będą nawiązywać do jubileuszu klubu” – powiedział Szozda.

Śląsk w swojej historii dwa razy sięgał po mistrzostwo kraju (1977, 2012), trzy razy był wicemistrzem (1978, 1982, 2011), ma w dorobku dwa Puchary Polski (1976, 1987) i dwa Superpuchary (1987, 2012). W jego barwach w przeszłości grali tacy piłkarze jak: Władysław Żmuda II, Jan Tomaszewski, Zygmunt Kalinowski, Tadeusz Pawłowski, Ryszard Tarasiewicz, Waldemar Prusik, Andrzej Rudy, Adam Matysek czy Sebastian Mila.(PAP)

marw/ kali/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL