Epoka nowożytna

19.09.2017 aktualizacja 20.09.2017

Wystawa „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” na Google Arts&Culture

Wystawa „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” na Google Arts&Culture Wystawa „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” na Google Arts&Culture

Z okazji Roku Tadeusza Kościuszki Muzeum Historii Polski uruchomiło na międzynarodowej platformie Google Arts&Culture wystawę poświęconą wielkiemu Polakowi, obywatelowi Francji, Ameryki i Europy. Ekspozycja „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” to już 17 multimedialna wystawa Muzeum udostępniona na tej platformie.

Wystawa opowiada historię życia Tadeusza Kościuszki – od narodzin w Mereczowszczyznie, poprzez edukację, działalność w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych – aż po schyłek życia w Szwajcarii. Dzięki niej można poznać zarówno znane, jak i nieznane momenty z jego biografii, wielkie dokonania inżynieryjne, zwycięskie i przegrane bitwy. Część ekspozycji poświęcona jest prywatnemu życiu Naczelnika: miłości i pasjom, którym się oddawał.

Na wystawie wykorzystano materiały pochodzące z kolekcji następujących instytucji: Muzeum Narodowe w Warszawie, Biblioteka Narodowa, Muzeum Narodowe w Krakowie, Norman B. Laventhal Map Center at the Boston Public Library, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie, Muzeum Wojska Polskiego, Thaddeus Kosciuszko National Memorial, Stockbridge Library, The Kosciuszko Foundation.

Wystawa dostępna jest w wersji polskiej i angielskiej.

Wszystkie wystawy Muzeum Historii Polski można oglądać na stronie www.wystawy.muzhp.pl.

Źródło: Muzeum Historii Polski

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL