PRL

18.07.2018

Wystawa „Gabinet Bolesława Bieruta”

Wystawa „Gabinet Bolesława Bieruta”. Źródło: Muzeum Niepodległości Wystawa „Gabinet Bolesława Bieruta”. Źródło: Muzeum Niepodległości

Galeria Brama Bielańska, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej zaprasza na wystawę „Gabinet Bolesława Bieruta”. Wystawa będzie czynna do 22 lipca 2018, ul. Czujna 25 w Warszawie.

W remontowanej obecnie siedzibie głównej Muzeum Niepodległości, Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów (al. Solidarności 62), tuż po przełomie 1989 r. ustanowiona została siedziba główna Muzeum Historii Polskich Ruchów Niepodległościowych i Społecznych, które powołano do istnienia 30 stycznia 1990 r.

W następnym roku instytucji nadano obowiązującą do dziś nazwę Muzeum Niepodległości w Warszawie. Dzięki temu, że Muzeum Niepodległości przejęło zbiory Muzeum Historii Polskiego Ruchu Rewolucyjnego, w tym wyposażenie gabinetu Bolesława Bieruta – dziś można zaprezentować związane z tą postacią pamiątki.

Przedmioty codziennego użytku oraz luksusowe podarunki dla „głowy państwa”. „Gabinet Bolesława Bieruta” to okazja do zapoznania się z realiami życia władzy w czasach PRL.

Źródło: Muzeum Niepodległości


 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL