31.05.2017

Pokaz filmu dokumentalnego Magdaleny Łazarkiewicz "NAUCZYCIEL"

05.06.2017 Pokaz filmu "Nauczyciel" Pokaz filmu "Nauczyciel"

Towarzystwo Przyjaciół I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhaji Media Kontakt oraz Kino Muranów zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego Magdaleny Łazarkiewicz zatytułowanego "NAUCZYCIEL".

Film opowiada o Krystynie Starczewskiej - nauczycielu, osobie niezwykłej, wymykającej się wszelkim kanonom i utartym schematom. Opowiada też o jej dziele - o szkole marzeń - I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym "Bednarska"- instytucji, wyrosłej z idei demokratyzacji Polski  w 1989 roku, szkole przyjaznej uczniowi, uczącej jak być obywatelem w demokratycznym państwie i członkiem wielokulturowej, wielorasowej ludzkiej wspólnoty.

Krystyna Starczewska, ur. 16 listopada 1937 r. - polonistka, współtwórczyni i dyrektorka Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących „Bednarska”, prezes Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej, żona Stefana Starczewskiego. Przed 1989 r. współpracowała z KOR-em. Od kwietnia 1978 była członkiem Towarzystwa Kursów Naukowych, w latach 1982-1989 redagowała podziemny dwutygodnik KOS. W 1989 r. w ramach obrad Okrągłego Stołu wzięła udział w obradach podzespołu ds. oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki i postępu technicznego. W 2006 r. przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z Krystyną Starczewską i realizatorami filmu.

Kino Muranów, ul. Andersa 5, Warszawa, godz. 20:30

Mirosław Chojecki
producent filmu

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL