Kultura i sztuka po 1989 roku

19.06.2017

Koncerty i spektakle na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania

Spektakle teatralne, koncerty, warsztaty i pokazy filmów złożą się na cykl wydarzeń, jakie latem na dziedzińcu Urzędu Miasta organizują władze Poznania. W tym roku przygotowano także specjalne atrakcje dla dzieci.

Wydarzenia kulturalne na dziedzińcu poznańskiego magistratu odbędą się już po raz drugi. Jak przekazał PAP w komunikacie prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak: „wydarzenia kulturalne +Na Wolnym+ są symbolem otwarcia Poznania na kulturę. Są dostępne dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe. Dla mnie to jedna z najważniejszych inwestycji. Ubiegłoroczne zainteresowanie spektaklami teatrów Krystyny Jandy to dowód, że poznaniacy tej kultury potrzebują. Z satysfakcją oddajemy dziedziniec urzędu im i artystom”.

„Tego lata wachlarz wydarzeń, na jakie zapraszamy, jest bardzo szeroki. Szczególnie serdecznie zapraszam dzieci, bo specjalnie dla nich przygotowano kilka naprawdę ciekawych spektakli łączących teatr i muzykę” – dodał.

Sezon „Na Wolnym” zainauguruje 23 czerwca koncert grupy Sorry Boys. Latem na dziedzińcu pojawią się także m.in. DagaDana, Michał Kmieciak, oraz Poznań Jazz Phliharmonic Orchestra.

Zaplanowano także seanse filmowe, które poprzedzać będą warsztaty kręcenia filmów smartfonem. „Przygotowując program filmowy, kierowaliśmy się +szlakiem nagród filmowych+, dobierając obrazy nagradzane na całym świecie od Poznania, Wrocławia i Warszawy, przez Berlin i Cannes aż po Oscary” – tłumaczył zastępca dyrektora Estrady Poznańskiej Michał Wiraszko.

Podobnie jak w ubiegłym roku na dziedzińcu pokazane zostaną także spektakle teatralne - pod koniec czerwca będzie to musical „Skrzypek na dachu”. Natomiast w sierpniu zaprezentowanych zostanie łącznie 13 przedstawień, m.in.: „Kolacja dla głupca” wrocławskiego Teatru Komedia, „Kafka/Schulz: objawienia i herezje” Teatru Wielkiego w Poznaniu, oraz „One Mąż Show” i „Piosenki z Teatru” warszawskiego Och-Teatru.

Atrakcjami dla dzieci będą m.in. spektakle muzyczne w sobotnie i niedzielne popołudnia: „Ciocia Jadzia”, „Szabadabda”, „Dom wariatów” oraz „Szewczyk Dratewka”. W ramach „Teatru Na Wolnym” zaprezentowana zostanie także kabaretowa wersja bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka” Teatru Muzycznego w Poznaniu i „Miłość nie boli, kolano boli” – poznańskiego Teatru Animacji.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, na musical „Skrzypek na dachu” obowiązywać będą bezpłatne wejściówki. (PAP)

ajw/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL