Kultura i sztuka po 1989 roku

16.09.2016 aktualizacja 17.09.2016

"Joanna.Johanna.Johanan" - premiera lalkowa w Jagniątkowie

"Joanna.Johanna.Johanan" - premiera lalkowa w Jagniątkowie "Joanna.Johanna.Johanan" - premiera lalkowa w Jagniątkowie

"Joanna.Johanna.Johanan" – to tytuł spektaklu, którego premiera odbędzie się w najbliższą sobotę w Domu Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie (dzielnica Jeleniej Góry) w wykonaniu Wędrownego Teatru Lalek MAŁE MI. Autorem sztuki jest wielokrotnie nagradzana za dramaturgiczną twórczość dla młodych widzów Krystyna Chołoniewska. Spektakl prezentowany jest w ramach XXIV Europejskich Dni Dziedzictwa.

Tuż po II wojnie światowej do miejscowości na Dolnym Śląsku wprowadzają się nowi lokatorzy z dawnych terenów wschodnich II Rzeczypospolitej. W poniemieckim domu odkrywają cenne przedmioty poprzednich lokatorów wśród nich piękną lalkę. Kim była jej  właścicielka, a może właścicielki? Jakie były ich losy? O tym m.in. opowiada spektakl. Tekst sztuki był wyróżniony i opublikowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Po sobotniej Jagniątkowie premierze przedstawienie będzie pokazywany w innych miejscach.

Profesjonalny, autorski Teatr Lalek Małe Mi tworzą Sława Trakowska (aktorka, animatorka kultury, znana dorosłej publiczności jako współtwórczyni teatrów "K3" i "Pod Orzełkiem") i Michał Strokowski. Zespół był wielokrotnie nagradzany na festiwalach teatralnych za wysoki poziom artystyczny, formę plastyczną i kontakt z widzami.

strem/

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL