Inne

29.06.2013 aktualizacja 14.07.2016

Kaczyński zapowiada aktywną politykę historyczną

Nową, aktywną politykę historyczną zapowiedział podczas kongresu PiS w Sosnowcu prezes partii Jarosław Kaczyński. Kształtowanie tożsamości młodych Polaków musi się opierać nie o wstyd, jak jest dzisiaj, tylko o godność i dumę - mówił.

„Będziemy prowadzić politykę historyczną – konsekwentną; konsekwentną obronę polskich interesów, prawdę o Polsce” – powiedział Kaczyński. Jak dodał, służyć temu ma Muzeum Historii Polski. PiS zamierza też powołać Muzeum Ziem Zachodnich i Muzeum Ziem Wschodnich. Kaczyński zapowiedział, że PiS chce również „zmienić kształt Muzeum II Wojny Światowej, tak żeby wystawa w tym muzeum wyrażała polski punkt widzenia”.

„Krótko mówiąc – nowa, aktywna, nastawiona na obronę polskiej godności i polskiego interesu narodowego polityka historyczna. Ona wiąże się ściśle z polityką oświatową, bo kształtowanie tożsamości młodych Polaków (…) musi opierać się nie o wstyd – jak to dzisiaj się robi – tylko o godność i dumę” – podsumował.(PAP)

kon/ mtb/ ajg/ tgo/ mow/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL