W 13 450 szkołach podstawowych w klasach I–III nauka w środę była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN. Podało, że chodzi o 96,9 proc. szkół podstawowych w 15 województwach. W 67 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 363 w trybie mieszanym.
Statystyka obejmuje 15 województw, wyłączając woj. warmińsko-mazurskie, w którym od poniedziałku nauka prowadzona jest tylko zdalnie.
Ministerstwo Edukacji i Nauki podało PAP także, że w trybie stacjonarnym w środę pracowały 14 962 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 97,8 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 91 przedszkoli, a 247 w trybie mieszanym. Dane pochodzą z całego kraju – przedszkola czynne są we wszystkich województwach.
Dane te pokazują stan ze środy z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.
O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.
MEiN zapewnia, że sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.
18 stycznia, gdy uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych (którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie) wrócili do nauki stacjonarnej nauka w trybie stacjonarnym prowadzona była w 14 383 szkołach podstawowych, tj. w 99,6 proc. z nich.
Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.
18 stycznia w trybie stacjonarnym pracowały 15 222 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich.
Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie. (PAP)
Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka
dsr/ joz/