Prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni. Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce otworzyło się dla zwiedzających. Można już do woli eksperymentować, testować, pytać i doświadczać.
414 studentów otrzyma Stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2022/2023 – informuje MEiN. Najwięcej stypendystów kształci się na uniwersytetach Jagiellońskim i Warszawskim.
Dzień Nowych Technologii ma pokazywać uczniom i rodzicom, że polska szkoła jest nowoczesna, a czasy kredy i tablicy to już przeszłość – mówił w piątek w Tykocinie (Podlaskie) wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
W piątek w Sejmie prezes ZNP Sławomir Broniarz oraz przedstawiciele KO, PSL, Lewicy i Polski 2050 przedstawili przygotowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego projekt nowelizacji Karty nauczyciela, który zakłada wzrost średniego wynagrodzenia nauczycieli od 1 lipca o 20 proc.
Wnikliwy obserwator, wybitny historyk idei, znakomity socjolog – napisali o zmarłym w czwartek prof. Pawle Śpiewaku politycy. Jego śmierć to strata dla Polski, świata nauki i polityki – stwierdzili.
Żydowski Instytut Historyczny wspomina zmarłego w czwartek byłego dyrektora placówki prof. Pawła Śpiewaka. „Baruch Dajan ha-Emet, niech będzie błogosławiony Sędzia Prawdy” - napisano na Facebooku Żydowskiego Instytutu Historycznego.
Profesor socjologii, bardzo osobny, działacz polityczny, inspirujący recenzent życia społecznego. Wybitny i bardzo niezależny - napisał na Twitterze minister kultury Piotr Gliński o zmarłym Pawle Śpiewaku przypominając, że był on jednym z „kluczowych pomysłodawców powołania Muzeum Warszawskiego Getta w dawnym szpitalu Bersohnów i Baumanów”.
Na zaproszenie pierwszej damy Agaty Kornhauser–Dudy w Pałacu Prezydenckim gościł wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski; rozmowa dotyczyła m.in. spraw polskiej oświaty poza granicami kraju – przekazuje w czwartek Kancelaria Prezydenta.