Dwustuletnie platerowane naczynia do kawy, wazy, półmiski, etażerki, kasetki na biżuterię, papierośnice, monstrancje - to część przedmiotów, które zostaną zaprezentowane na wystawie "Niecodzienne przedmioty codziennego użytku. 200 lat platernictwa w Polsce" w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu przygotowało wystawę "Archeo-Świat", która w sposób przystępny opowiada o archeologii jako nauce, która może zainteresować każdego, niezależnie od wieku. Ekspozycja prezentuje najciekawsze zabytki archeologiczne odkryte w okolicach Radomia.
Ponad 400 przedmiotów w stylu art déco: szklanych, ceramicznych, metalowych, a także charakterystyczne dla polskiej sztuki 20-lecia międzywojennego kilimy, od 24 listopada można oglądać na wystawie „Blask art déco” zorganizowanej w Stalowej Woli z okazji 25-lecia tamtejszego Muzeum Regionalnego.
23 listopada w Muzeum Narodowym w Poznaniu została udostępniona dla zwiedzających Studyjna Galeria Sztuki Starożytnej. Zbiory placówki można zobaczyć w nowej aranżacji. W ramach ekspozycji czasowej prezentowany jest zbiór kopii starożytnych figurek, tzw. Tanagryjek.
Ponad 100 krótkich metraży w części konkursowej, prezentacje filmów dotyczących wojny czy dorastania, a także filmowe „sety” na plaży czy podczas śniadania - złożą się na tegoroczny 18. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Żubroffka”, który w dniach 4-8 grudnia odbędzie się w Białymstoku
W warszawskim kinie Muranów 20 listopada rozpocznie się cykl pokazów filmowych „Koterski. Życie w kadrze”. To trzy dni spotkań z twórczością Marka Koterskiego, jednego z najbardziej wyrazistych polskich reżyserów - poinformował PAP rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Śródmieście Mateusz Węgrzyn.
Spektakl baletowy „Don Kichot” L.A. Minkusa będzie można zobaczyć w weekend w szczecińskiej Operze na Zamku. Dla osób niewidomych i niedowidzących przygotowano specjalną audiodeskrypcję.
Przed dwa dni (14 i 15 listopada) w Łodzi Instytut pamięci Narodowej zaprezentuje nieznane powszechnie epizody z historii regionu łódzkiego z lat 1918-1944 r. Każdego dnia w „Przystanku historia” w Łodzi będzie można wysłuchać kilkunastu wykładów otwartych dla zainteresowanych historią.