Psychologia po raz kolejny była najpopularniejszym kierunkiem wybieranym przez przyszłych studentów podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Łódzkim. Wielu chętnych było też na biologię kryminalistyczną, zarządzanie oraz filologię angielską i na dziennikarstwo.
Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego Paweł Śpiechowicz, w zakończonym właśnie pierwszym etapie rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz studia jednolite magisterskie w roku akademickim 2021/22 zarejestrowało się ponad 10 tys. kandydatów. W tym roku dla nowych studentów uczelnia przygotowała w sumie 6,7 tys. miejsc na 92 kierunkach studiów stacjonarnych i 32 kierunkach studiów niestacjonarnych.
Pod względem zainteresowania ponownie rekordy bił kierunek psychologia, gdzie o miejsce ubiegało się ponad 16 osób. Bardzo popularne były także: biologia kryminalistyczna (ponad 12 osób na miejsce), filologia angielska, zarządzanie czy nowy kierunek: dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji (ponad 9 osób na miejsce).
"Wśród kierunków najczęściej wybieranych przez kandydatów znalazły się także: prawo, finanse i rachunkowość. Wielu chętnych zgłosiło się także na: marketing, ekonomię oraz informatykę, zarówno na Wydziale Matematyki i Informatyki, jak i na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej" – dodał rzecznik UŁ.
Jak poinformowała łódzka uczelnia, od 16 do 20 lipca kandydaci mają czas na złożenie wymaganych dokumentów w formie papierowej. Listy przyjętych na studia zostaną ogłoszone do 29 lipca.
Nadal trwa rekrutacja na studia II stopnia oraz niestacjonarne.
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Obecnie kształci ok. 25 tys. studentów i zatrudnia ok. 3,9 tys. pracowników, w tym ponad 2,3 tys. pracowników naukowych. Kandydatom oferuje studia na przeszło 90 kierunkach i ponad 150 specjalnościach. (PAP)
autor: Bartłomiej Pawlak
bap/ agt/