Polska po 1989 roku

21.09.2018

J. Sasin o odsłonięciu pomnika L. Kaczyńskiego w Warszawie: planujemy je na 10 listopada

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Fot. PAP/A. Guz Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Fot. PAP/A. Guz

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego planujemy na 10 listopada – powiedział w piątek w RMF 24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Dodał, że symbolicznie ta data jest bardzo trafiona, gdyż następnego dnia przypada 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Sasin, wchodzący w skład Komitetu Społecznego Budowy Pomnika ŚP. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, w odniesieniu tej rocznicy stwierdził ponadto, że "nasza niepodległość w ostatnich stu latach rodziła się wielokrotnie".

"Nie było tak, że jedno odzyskanie niepodległości w 1918 roku wystarczyło. Trzeba było o tę niepodległość walczyć przez wiele dziesięcioleci" - podkreślił.

"Śp. Lech Kaczyński jest jedną z takich postaci (...), która jest ojcem naszej współczesnej niepodległości" - zaznaczył Sasin.

Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma stanąć przed siedzibą Garnizonu Warszawa na wschodniej pierzei pl. Piłsudskiego. Ma to być konstrukcja klasyczna i przedstawiać postać stojącą na cokole.(PAP)

nmk/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL