Polska po 1989 roku

21.06.2018

MKiDN: nie wiadomo, czy ustawa o godle, hymnie i barwach RP będzie na 100-lecie odzyskania niepodległości

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fot. PAP/L. Szymański Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fot. PAP/L. Szymański

MKiDN złożyło w KPRM wniosek o wpis projektu znowelizowanej ustawy o godle, barwach i hymnie RP oraz o pieczęciach państwowych do Wykazu Prac Legislacyjnych i Programowych Rady Ministrów. Trudno zawyrokować, czy ustawa będzie gotowa na 100-lecie odzyskania niepodległości - poinformował resort.

"Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożyło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wniosek o wpis projektu znowelizowanej ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych do Wykazu Prac Legislacyjnych i Programowych Rady Ministrów" - głosi komunikat MKiDN przekazany PAP.

"Obecnie resort kultury oczekuje na informację zwrotną z Kancelarii. Na chwilę obecną trudno zatem zawyrokować, czy ustawa będzie gotowa na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą" - podkreśla resort kultury.

O pracach nad ustawą jako pierwsza poinformowała wtorkowa "Rzeczpospolita". W gazecie napisano, że prace nad ustawą są "na mocno zaawansowanym etapie". Nie wiadomo jednak, jakie będą szczegóły zmian. "Spytaliśmy o to, ale nie uzyskaliśmy odpowiedzi. O tym, że prace toczą się w tajemnicy, może też świadczyć fakt, że resort niezwykle skąpo informuje Komisję Heraldyczną przy MSWiA oraz Polskie Towarzystwo Heraldyczne. A specjaliści z tych gremiów od lat domagają się gruntownej nowelizacji ustawy" - wskazuje "Rzeczpospolita". (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL