II wojna światowa

06.09.2019

Prezydent spotkał się z autorem logo obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Uroczystości w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej na pl. Piłsudskiego w Warszawie; w tle widoczne logo obchodów. Warszawa, 01.09.2019. Fot. PAP/L. Szymański Uroczystości w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej na pl. Piłsudskiego w Warszawie; w tle widoczne logo obchodów. Warszawa, 01.09.2019. Fot. PAP/L. Szymański

W piątek prezydent Andrzej Duda spotkał się z Łukaszem Kowalskim, autorem logo obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. „Prezydent pogratulował i podkreślił, że logo zostało znakomicie przyjęte przez gości uroczystości rocznicowych” – mówi PAP Kowalski.

CZYTAJ TAKŻE

"Zainteresowanych z przyjemnością informuję, że Autorem świetnego logo obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej jest Pan Łukasz Kowalski. Brawo! Dziękujemy!!!" - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze. Prezydent spotkał się z autorem logo Łukaszem Kowalskim w piątek w Pałacu Prezydenckim.

Kowalski, w rozmowie z PAP powiedział, że podczas spotkania prezydent pogratulował mu kreacji rocznicowego logo i podkreślił, że zostało ono znakomicie przyjęte przez gości z Polski i z zagranicy, którzy przyjechali do Warszawy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

"Prezydent stwierdził, że odbiór był bardzo pozytywny, logo zwracało uwagę, wielu pytało, kto jest jego autorem. Powiedział, że to sukces wydarzenia i oprawy graficznej" - dodał Kowalski.

CZYTAJ TAKŻE

Autor logo powiedział, że przekazał prezydentowi w prezencie grafikę z logo i z podpisem.

Łukasz Kowalski jest absolwentem wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2013 r. obronił dyplom w pracowni Grafiki Wydawniczej profesora Lecha Majewskiego z wyróżnieniem dziekańskim. Specjalizuje się w projektowaniu logo i identyfikacji wizualnych, ale ma też na koncie projekty plakatów. Za swoje prace otrzymał nagrodę Złoty Debiut na 24 Międzynarodowym Biennale Plakatu w Wilanowie. Brał udział w wystawach w Polsce, ale też na Węgrzech, w Niemczech, Kolumbii oraz Chinach. (PAP)

autor: Wojtek Przylipiak

wbp/aszw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL