Polska po 1989 roku

02.08.2018

W Pałacu Prezydenckim spotkanie z uczestnikami II Kongresu Młodzieży Polonijnej

Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej.

Minister Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta podkreślił, że młodzi Polacy przyjechali do kraju swoich rodziców i dziadków z różnych krajów. Przypomniał, że w przeszłości w wielu z nich ich przodkom nie było łatwo podtrzymywać polską tożsamość. Życzył uczestnikom kongresu, aby w dorosłym życiu przekazywali następnym pokoleniom miłość do Polski.

Przewodniczący kościelnej Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą bp Wiesław Lechowicz, który przybył do Pałacu z grupą młodzieży, wyraził nadzieję, że młodzi Polacy swoim życiem przyczynią się do rozwoju wspólnot polonijnych i narodu.

II Kongres Młodzieży Polonijnej pod hasłem "Wiarą powołani" rozpoczął się w sobotę, a zakończył czwartek w Warszawie. Brały w nim udział delegacje polonijnych środowisk duszpasterskich, w sumie 250 osób z około 20 krajów, m.in. z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Paragwaju, a także Białorusi, Ukrainy, Litwy, Rosji i Mołdawii.(PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

wk/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL