Polska po 1989 roku

13.04.2019

Jarmark wielkanocny w Szczecinie

Stoiska z produktami na wielkanocny stół, rękodzieło, a także spacer po mieście z przewodnikiem i zajęcia dla dzieci zaplanowano podczas Jarmarku Wielkanocnego w szczecińskiej Alei Kwiatowej. Jarmark potrwa do niedzieli.

"Podczas świątecznych przygotowań nie możemy pominąć Jarmarku Wielkanocnego, na którym znajdziemy wszystko, co będzie nam potrzebne do przygotowania świąt. Wydarzenie będzie obfitowało w całe mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci i jak i ich rodziców" – powiedziała PAP rzeczniczka miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Celina Wołosz.

Na stoiskach w Alei Kwiatowej mają pojawić się wystawcy z tradycyjnymi produktami – miodami, serami górskimi czy ciastami przygotowanymi według domowej receptury, ale też ze świątecznymi ozdobami – palmami, koszykami, ozdobami wielkanocnymi i rękodziełem.

Jak zapowiadają organizatorzy, na scenie będą się odbywać warsztaty i animacje dla najmłodszych. W sobotę wśród nich znajdzie się m.in. bajka interaktywna "Zaginione jajeczka kurki Sasanki", a także eksperymenty z Szalonym Profesorem z Miasta Nauki. O godz. 11 sprzed Centrum Informacji Turystycznej ma wyruszyć spacer z przewodnikiem miejskim, a o godz. 15 wystąpi Big Band "Final Countdown Orchestra" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie.

Niedzielę zapowiedziano jako dzień "folkowy". Od południa na scenie będą występować zespoły ludowe z Dębna, Kobylanki, Popowa i Stawna. Ponadto w programie znalazła się zorganizowana przez harcerzy gra wielkanocna oraz warsztaty taneczne tańców latynoskich.

Jarmark Wielkanocny w Alei Kwiatowej potrwa do niedzieli, do godz. 18.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

emb/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL