Religia

03.01.2019

Katolickie radio popularyzuje Ewangelię; przepisują ją goście bielskiej stacji

Każdy gość katolickiego radia Anioł Beskidów z Bielska-Białej będzie w 2019 r. ręcznie przepisywał kolejne wersety Ewangelii św. Jana. W ten sposób stacja chce spopularyzować Pismo Święte. Cała Ewangelia będzie przepisana w br. – podała diecezja bielsko-żywiecka.

Dyrektor programowy diecezjalnego radia ks. Jacek Pędziwiatr poinformował, że akcja z jednej strony jest efektem noworocznego postanowienia, a z drugiej chęcią dzielenie się Słowem Bożym.

"Chcemy się nim dzielić, przeżywać go i popularyzować. Nieprzypadkowo też o pierwszy wpis poproszony został biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel, profesor biblista, który odwiedził 1 stycznia siedzibę radia" – powiedział.

Biskup Pindel przepisał pierwszy werset chronologicznie najpóźniejszej z ewangelii nowotestamentowych.

Ks. Pędziwiatr poinformował, że goście będą przepisywali kolejne wersety na specjalnie przygotowane kartach. "Mamy nadzieję, że przez 365 dni w roku uda nam się przepisać całą Ewangelię św. Jana i zrobić z niej księgę. Myślę, że to dobry sposób, aby nie tylko przeczytać Słowo Boże, ale też przeżyć" – powiedział.

Diecezja bielsko-żywiecka powstała w 1992 r. W jej skład wchodzi ponad 200 parafii. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL