Religia

16.12.2018

Kolędy i pastorałki na 71. lekcji śpiewania w Krakowie

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmiały w niedzielę podczas 71. lekcji śpiewania na Małym Rynku w Krakowie. W repertuarze znalazły się m.in.: „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, a na scenie doszło do oświadczyn.

Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, prowadzący lekcję, namawiał wszystkich: "Bądźmy dobrzy". Zebrani rozpoczęli śpiewanie od utworu "Wielka tajemnica" do słów Bronisława Maja i muzyki Ewy Korneckiej. Potem popłynęły kolędy - jako pierwsza "Gdy się Chrystus rodzi".

Uczestnicy lekcji byli świadkami niecodziennej sytuacji – oświadczyn. Mikołaj z Krakowa – podchorąży trzeciego roku Akademii Wojsk Lądowych poprosił o rękę koleżankę ze studiów Karolinę ze Słupska. Dziewczyna powiedziała "tak".

Kancelaria prezydenta Krakowa przygotowała na niedzielną lekcję 2,5 tys. darmowych śpiewników. Świąteczną atmosferę można było poczuć nie tylko za sprawą świątecznych melodii, ale także śniegu, który przyprószył ulice.

Po koncercie sześć choinek, które stanowiły dekorację sceny, przekazano wytypowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie domom dziecka, domom pomocy społecznej i placówkom opiekuńczo-wychowawczym. Organizatorami koncertu kolęd są Miasto Kraków, Biblioteka Polskiej Piosenki i Fundacja Loch Camelot.(PAP)

autor: Małgorzata Wosion-Czoba

wos/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL