Religia

23.07.2019

Multimedialna wystawa „Śladami Jezusa” – do 27 października

Źródło: Multimedialna wystawa „Śladami Jezusa” Źródło: Multimedialna wystawa „Śladami Jezusa”

Multimedialną wystawę „Śladami Jezusa” można oglądać do 27 października br. przy jasnogórskim sanktuarium. Ekspozycja, prezentowana już wiosną br. przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, zawiera m.in. komputerową rekonstrukcję miejsca śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

We wtorek o objęciu patronatem wystawy przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego poinformowało biuro prasowe KEP.

Wystawa "Śladami Jezusa" mieści się przy sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, na parkingu obok Domu Pielgrzyma. Składa się z ośmiu sal, w których przy użyciu multimedialnych technologii opowiadane są różne rozdziały historii Jezusa. Zwiedzających prowadzi narrator, któremu głos dał Piotr Fronczewski.

Pierwsza sala to Wieczernik, z którego zwiedzający przenoszą się do Jerozolimy z czasów I wieku, wędrując śladem Jezusa do ogrodu Getsemani. Potem stają u stóp Golgoty i Bożego Grobu, trafiają na ślady męki Jezusa i poznają historię jego pochówku. W sali kinowej prezentowana jest historia Bożego Grobu, przechodząca w opowieść o rozwoju chrześcijaństwa i polskich śladach w Ziemi Świętej. Zakończenie to powrót do Wieczernika.

"Wystawa +Śladami Jezusa+ to dobry moment, aby spotkać się z Ziemią Świętą" – ocenił cytowany przez biuro prasowe KEP biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski. "Mam nadzieję, że przyniesie dobre owoce, a pielgrzymi zostaną ubogaceni spotkaniem z Matką Bożą na Jasnej Górze, ale też poznaniem miejsc, w których żyła i przeżywała najważniejsze chwile ze swoim synem" – dodał.

Realizatorem wystawy jest studio Tengent. Nad jej warstwą merytoryczną czuwał polski franciszkanin, historyk Kościoła, służący od 20 lat w Jerozolimie, o. Narcyz Klimas.

Zwiedzanie wystawy odbywa się w turach co 10 minut i trwa około 45-60 minut. Jej organizatorzy zachęcają do rezerwacji i kupna biletów drogą elektroniczną, bilety są też dostępne w kasie na miejscu. Wystawę mogą oglądać dzieci od 8 lat. Więcej informacji o ekspozycji i jej zwiedzaniu można znaleźć m.in. na stronie Sladamijezusa.pl

Obok przewodniczącego KEP wystawę patronatem objęli metropolita częstochowski abp Wacław Depo, przeor klasztoru na Jasnej Górze o. Marian Waligóra i kustosz Ziemi Świętej (przełożony franciszkańskiej kustodii, zajmującej się opieką nad miejscami świętymi Ziemi Świętej z ramienia Kościoła katolickiego) o. Francesco Pattona.(PAP)

Autor: Mateusz Babak

mtb/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL