Religia

02.04.2019

Premier: słowa Jana Pawła II przyświecają nam w naszej działalności dla dobra Polski

Racją bytu wszelkiej polityki jest służba dla człowieka, jest pełne troski i odpowiedzialności przywarcie do istotnych spraw - te słowa Jana Pawła II zacytował w rocznicę jego śmierci premier Mateusz Morawiecki. Przyświecają nam one każdego dnia w naszej działalności dla dobra Polski - podkreślił.

Szef rządu w 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II przytoczył na Twitterze fragment przemówienia, które papież wygłosił w 1979 roku w siedzibie ONZ. "+Racją bytu wszelkiej polityki jest służba dla człowieka, jest pełne troski i odpowiedzialności przywarcie do istotnych spraw+. Te ważne słowa zmarłego 14 lat temu Ojca Świętego Jana Pawła II przyświecają nam każdego dnia w naszej działalności dla dobra Polski i Polaków" - napisał premier.

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Był jednym z najbardziej wpływowych przywódców przełomu wieków. Odegrał kluczową rolę w obaleniu komunizmu w Polsce. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. Był trzecim co do długości w historii papiestwa – po św. Piotrze i Piusie IX. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października – rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu.(PAP)

agzi/ mam/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL