Religia

21.04.2019

Przewodniczący KEP prosi o modlitwę w intencji ofiar na Sri Lance

Proszę o modlitwę w intencji zamordowanych niewinnych ludzi oraz wszystkich dotkniętych tragedią na Sri Lance - napisał w niedzielę na Twitterze przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Gądecki zapewnił jednocześnie o swojej duchowej łączności z rodzinami i bliskimi ofiar ataków terrorystycznych dokonanych w Niedzielę Wielkanocną w kościołach i hotelach na Sri Lance.

"Proszę o modlitwę w intencji zamordowanych w Sri Lance niewinnych ludzi oraz wszystkich dotkniętych tą tragedią. Łączę się duchowo z ich rodzinami i bliskimi. Nie dajmy zwyciężyć złu i bądźmy narzędziami pokoju, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy" - napisał Gądecki.

W serii eksplozji w luksusowych hotelach i kościołach, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance zginęło co najmniej 138 osób - a według różnych źródeł nawet do 185. Wśród zabitych jest co najmniej 35 cudzoziemców.

Według hiszpańskiej agencji EFE w sumie rany odniosło około 470 osób. Ta sama agencja, cytując rzecznika lankijskiej policji Ruwana Gunasekarę, informowała, że w eksplozjach zginęło 185 osób; agencja Associated Press pisze z kolei o 138 zabitych, a AFP - o 160 ofiarach śmiertelnych.

Przedstawiciele służb bezpieczeństwa podkreślają, że wielu rannych jest w stanie krytycznym; bilans ofiar może więc wzrosnąć.    (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ mrr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL