Religia

15.10.2019

Rzecznik KEP: nie możemy zapomnieć o św. Janie Pawle II i jego nauczaniu

Nie możemy zapomnieć o św. Janie Pawle II i o jego nauczaniu, które nam zostawił – podkreślił rzecznik episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik dzień przed 41. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

W przekazanej PAP we wtorek wypowiedzi rzecznik KEP powiedział: "Mamy orędownika w niebie. Dziękujmy Bogu za pontyfikat papieża Polaka i pamiętajmy o tym, że możemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w naszych intencjach".

Podkreślił też, że 16 października 1978 r. był wyjątkowym dniem w Polsce i na świecie. Zaznaczył również, że 41 lat temu papież Polak skierował do nas niezwykle ważne i nadal aktualne przesłanie: "Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!".

"Niech te słowa papieża, z taką mocą wypowiedziane cztery dekady temu, nadal nam towarzyszą jako duchowy drogowskaz. Niech jego życie, odwaga i siła ducha wciąż nas inspirują i pomagają zmieniać świat na lepsze"– zaapelował rzecznik episkopatu. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL