Polska po 1989 roku

04.07.2019

Uczestnicy kolonii Caritas Archidiecezji Warmińskiej spotkali się z pierwszą damą

04 07 2019. Warszawa, wizyta polonijnych uczniów z Litwy i Rosji w Pałacu Prezydenckim. Źródło: KPRP/G. Jakubowski 04 07 2019. Warszawa, wizyta polonijnych uczniów z Litwy i Rosji w Pałacu Prezydenckim. Źródło: KPRP/G. Jakubowski

Dzieci polonijne z Rosji i Litwy – uczestnicy kolonii organizowanych przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej – spotkały się z pierwszą damą i zwiedziły Pałac Prezydencki - poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe Caritas Polska.

Jak czytamy w komunikacie, "wakacje to czas zabawy i wypoczynku, niestety nie wszystkie dzieci mają możliwość wypoczywania w towarzystwie najbliższych". W związku z tym wakacyjne wyjazdy dla dzieci i młodzieży zorganizowały Caritas diecezjalne.

Caritas Diecezji Włocławskiej zaprosiła dzieci i młodzież na kolonie w Tarnowskich Górach. Jej uczestnicy po długiej podróży i burzowej pogodzie cieszyły się dobrą atmosferą i zawierały nowe znajomości. Zwiedzili miasto, kopalnię srebra i robią piesze wycieczki.

Letni wypoczynek dla młodych ludzi z Litwy i Rosji zorganizowała we Fromborku również Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Goście polonijni ze Wschodu zwiedzili Warszawę i uczestniczyli w spotkaniu z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą. "Było to dla nich niesamowite przeżycie, które na pewno będą długo wspominać" - ocenili autorzy komunikatu.

Cytowana na oficjalnej stronie internetowej Kancelarii Prezydenta Agata Kornhauser-Duda podziękowała młodym ludziom za to, że chcą się uczyć języka polskiego i pogłębiać wiedzę o Polsce, chociaż mieszkają poza jej granicami. "Ogromnie mnie cieszy, że chcecie poznać kraj swoich przodków, swoje korzenie. Pracujecie teraz na ogromny kapitał i wasz wysiłek zaprocentuje w przyszłości" - powiedziała pierwsza dama.

Kolonie dla dzieci z rodzin polonijnych realizowane przez Caritas diecezjalne we współpracy z Caritas Polska współfinansuje Senat RP. Wypoczynek umożliwiają także darowizny indywidualnych ofiarodawców oraz dochód z dystrybucji wigilijnej świecy Caritas.

Organizację kolonii Caritas można wesprzeć wysyłając SMS o treści WAKACJE pod numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub dokonując wpłaty na konto CARITAS POLSKA z dopiskiem "Wakacyjna Akcja Caritas". (PAP)

autor: Iwona Żurek

iżu/ mhr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL