Religia

28.12.2018

W Krakowie rozbrzmiał dzwon Zygmunt, by uczcić pamięć bpa Pieronka

W Krakowie w piątkowe południe zabił dzwon Zygmunt, aby uczcić pamięć zmarłego bpa Tadeusza Pieronka. Tego samego dnia od godz. 14.00 będzie wystawiona księga kondolencyjna w domu arcybiskupów krakowskich.

Dzwon Zygmunt w katedrze wawelskiej bije podczas świąt kościelnych i w najważniejszych dla Polaków chwilach. Rozbrzmiewa także ku czci zmarłych kanoników i proboszczy kapituły metropolitarnej na Wawelu oraz w dniu powoływania nowych duchownych tej kapituły. Ku czci bpa Pieronka miał bić przez osiem minut.

Biuro prasowe archidiecezji krakowskiej poinformowało, że od godz. 14.00 w piątek w domu arcybiskupów krakowskich (ul. Franciszkańska 3), na parterze pod krzyżem, wystawiona będzie księga kondolencyjna. Słowa pożegnania można do niej wpisywać codziennie od godz. 8.00 do godz. 17.00. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę i czwartek.

Tadeusz Pieronek, biskup pomocniczy sosnowiecki w latach 1992-1998, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski w latach 1993-1998, rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w latach 1998-2004, zmarł w czwartek w Krakowie w wieku 84 lat.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

bko/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL