Kultura i sztuka po 1989 roku

07.11.2019

W sobotę na Zamku Królewskim koncert pieśni patriotycznych

Pod hasłem "Śpiewam mojej ojczyźnie" w sobotę w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się ogólnopolski koncert pieśni patriotycznych. Organizatorem jest Akcja Katolicka w Polsce.

W organizowanym czwarty raz koncercie wystąpi ponad 120 wykonawców z 15 polskich diecezji. Pieśni patriotyczne usłyszymy w wykonaniu chórów, zespołów i solistów w różnych grupach wiekowych.

Koncert jest zwieńczeniem tegorocznych edycji wielu przeglądów, konkursów, festiwali i koncertów pieśni patriotycznej realizowanych przez diecezjalne instytuty Akcji Katolickiej - poinformowała prezes fundacji Urszula Furtak. Pierwszy raz w tym roku wystąpi laureat przeglądu zorganizowanego przez Instytut Polskiej Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii.

Koncert otrzymał patronat narodowy prezydenta Andrzeja Dudy. Współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie. Patronat medialny sprawują TV Trwam, Polskie Radio i KAI. Głównym partnerem koncertu jest PGNiG SA, a przedsięwzięcie wspiera też Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.

Wstęp na koncert jest wolny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w Sali Koncertowej pierwszeństwo mają osoby z zaproszeniami.  Pierwsza część rozpocznie się o godz. 12.00. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ joz/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL