Religia

21.12.2018

Watykan: Franciszek odwiedził Benedykta XVI i złożył mu świąteczne życzenia

Papież Franciszek odwiedził w piątek wieczorem swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI, mieszkającego w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich, i złożył mu świąteczne życzenia. Watykan opublikował zdjęcia z tego spotkania.

Na zdjęciach udostępnionych przez Watykan widać chwile rozmowy Franciszka i Benedykta XVI w salonie domu Mater Ecclesiae.

Na jednej z fotografii można zobaczyć Franciszka trzymającego w ręku dużą świąteczną torbę z prezentem.

Takie wizyty przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą są już tradycją, jaka powstała po rezygnacji Benedykta XVI z urzędu w 2013 roku.

Wcześniej informowano, że do 91-letniego emerytowanego papieża przyjedzie wkrótce po Świętach jego brat ksiądz Georg Ratzinger, który zatrzyma się u niego około dwóch tygodni. Ze swym bratem ksiądz Ratzinger, mieszkający na stałe w Ratyzbonie, będzie świętować 15 stycznia swe 95. urodziny. (PAP)

sw/ mc/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL