Budowa niepodległego państwa

24.10.2018

Katowice: odsłonięcie muralu upamiętniającego Wojciecha Korfantego

25.10.2018 - 25.10.2018 Mural poświęcony Wojciechowi Korfantemu, na ścianie kamienicy przy ul. Reja 6 w Katowicach (widok od strony ul. Dudy-Gracza). Źródło: IPN Mural poświęcony Wojciechowi Korfantemu, na ścianie kamienicy przy ul. Reja 6 w Katowicach (widok od strony ul. Dudy-Gracza). Źródło: IPN

Wydarzenie odbędzie w setną rocznicę wystąpienia Wojciecha Korfantego w Reichstagu, w którym upomniał się o Górny Śląsk jako region, który powinien należeć do odradzającego się państwa polskiego.

W czwartek 25 października minie dokładnie sto lat od historycznego wystąpienia Wojciecha Korfantego w Reichstagu, w którym upomniał się o Górny Śląsk jako region, który powinien należeć do odradzającego się Państwa Polskiego.

Z tej okazji w czwartek 25 października, o godz. 10, zostanie oficjalnie zaprezentowany mural poświęcony Wojciechowi Korfantemu, który powstał na ścianie kamienicy przy ul. Reja 6 w Katowicach.

Autor muralu Wojciech Walczyk domknie kompozycję muralu, umieszczając na nim logotyp katowickich obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Oficjalnego odsłonięcia dokonają prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa oraz dyrektor Oddziału IPN w Katowicach dr Andrzej Sznajder.

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL