Epoka nowożytna

01.06.2012 aktualizacja 11.08.2016

Lekcje dla szkół "Między różnorodnością a wspólnotą"

MHP zaprasza na lekcje muzealne dla młodzieży szkolnej "Między różnorodnością a wspólnotą", które towarzyszą wystawie "Pod wspólnym niebem", którą można zwiedzać na Zamku Królewskim w Warszawie.

Czy Jan Zamoyski był pełnym cnót trybunem ludu szlacheckiego czy też zapoczątkował „psucie” ustroju I Rzeczypospolitej? Czy jeden człowiek jest w stanie zrealizować projekt budowy dużego miasta od
rysunku architektonicznego aż do zasiedlenia? Dlaczego w dzisiejszych domach trudno znaleźć galerie portretów przodków? Kto nosił strój narodowy, a kto wybierał modę cudzoziemską i co z tego wynikało? Kto, jak i kiedy się modlił? Jakie języki słychać było w naszym państwie?

Odpowiedzi na podobne pytania udzielą pracownicy Działu Edukacyjnego MHP w czasie lekcji muzealnych dla młodzieży. Zapraszamy na fascynująca wędrówkę w czasie!

Codziennie w godz. 11.30; 12.30; 13.30

(MHP)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL