Polska po 1989 roku

08.10.2016

Malowanie światłem zapowie Małopolski Festiwal Innowacji

Małopolski Festiwal Innowacji promujący przedsiębiorczość i kreatywność odbywać się będzie w całym regionie od 17 do 23 października. Zapowiedzią wydarzenia będzie sobotnie „malowanie światłem”, czyli happening wykorzystujący tę technikę fotograficzną.

"Malowanie światłem" to prosta technika fotograficzna polegająca na wykonywaniu ruchów jakimś źródłem światła przed aparatem fotograficznym z ustawionym długim czasem naświetlania. W wyniku krakowskiego "malowania światłem" ma powstać największy obraz świetlny w Polsce, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, aby w sobotę o godz. 21 przyszli pod kościół Mariacki ze świecącymi przedmiotami: telefonami komórkowymi, latarkami, zapalniczkami.

Happening będzie zapowiedzią rozpoczynającego się 17 października Małopolskiego Festiwalu Innowacji, organizowanego przez marszałka województwa wspólnie z firmami, uczelniami i instytutami badawczymi.

Jak zaznaczył marszałek Małopolski Jacek Krupa, podczas trwającej tydzień imprezy odbędzie się szereg wydarzeń prezentujących kreatywną współpracę świata nauki i biznesu. „Będzie można zobaczyć efekty połączenia obu tych dziedzin, które przekładają się na realne rozwiązania sprawiające, że nasze życie jest po prostu łatwiejsze” - zaznaczył Krupa.

Tegoroczny Małopolski Festiwal Innowacji odbędzie się po raz szósty w m.in. Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Mieszkańcy regionu będą mieli możliwość wziąć udział w kilkudziesięciu różnorodnych wydarzeniach promujących przedsiębiorczość, kreatywność, transfer technologii i tzw. inteligentne specjalizacje.

Według organizatorów wydarzenie kierowane jest nie tylko do osób interesujących się nowinkami technologicznymi. Poza warsztatami, konferencjami, konsultacjami indywidualnymi, prezentacjami i szkoleniami, w programie przewidziane są również m.in. dni otwarte, gry, testy innowacyjnego sprzętu oraz stoiska interaktywne.

Uczestniczy odwiedzą nowoczesne laboratoria i poznają zdobycze małopolskiej myśli technicznej. Będą mogli posłuchać wynalazców, ekspertów i przedsiębiorców. Będzie można również poznać inteligentne specjalizacje regionu, które wyznaczają kierunki rozwoju regionalnej gospodarki. W obszarze tych specjalizacji będą kumulowane środki finansowe, przeznaczone na badania i innowacje w ramach unijnej perspektywy finansowej 2014-2020.

Poprzednia edycja imprezy zgromadziła 40 partnerów, którzy w ciągu tygodnia zorganizowali ponad 130 wydarzeń. (PAP)

rgr/ agt/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL