Kościół katolicki w PRL

23.05.2018 aktualizacja 26.05.2018

„Prymas Stefan Wyszyński a Niepodległa. Naród – patriotyzm – państwo w myśli i nauczaniu Prymasa Tysiąclecia"

25.05.2018 „Prymas Stefan Wyszyński a Niepodległa. Naród – patriotyzm – państwo w myśli i nauczaniu Prymasa Tysiąclecia". Źródło: IPN „Prymas Stefan Wyszyński a Niepodległa. Naród – patriotyzm – państwo w myśli i nauczaniu Prymasa Tysiąclecia". Źródło: IPN

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Biuro Badań Historycznych IPN w Warszawie zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Prymas Stefan Wyszyński a Niepodległa. Naród – patriotyzm – państwo w myśli i nauczaniu Prymasa Tysiąclecia", która odbędzie się 25 maja w Warszawie (Aula Muzyczna UKSW, ul. Dewajtis 5).

W uroczystym otwarciu konferencji wezmą udział: 

Jego Ekscelencja kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski

Ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW

Dr Jarosław Szarek, Prezes IPN

Celem konferencji, realizowanej w ramach Centralnego Projektu Badawczego IPN „Władze komunistyczne wobec Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce 1944–1989”, jest całościowe przedstawienie spojrzenia Prymasa Stefana Wyszyńskiego na naród, patriotyzm i państwo. Konferencja swoim programem i założeniami nawiązuję do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Szczegółowy program konferencji 


 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL