Stalinizm

07.03.2019

Stypendium im. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” – zgłoszenia do 22 marca

07.03.2019 - 22.03.2019 Stypendium im. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” Stypendium im. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”

Pasjonujesz się historią? Wiesz jak ciekawie o niej opowiadać? Zgłoś swój pomysł i zostań stypendystą programu imienia generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Rusza nabór wniosków do piątej edycji konkursu.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mają oryginalny pomysł na popularyzację wiedzy o losach i dziedzictwie żołnierzy podziemia antykomunistycznego do nadsyłania swoich prac konkursowych. Program ma na celu promocję oraz rozwój badań na temat spadku, który pozostawili po sobie Żołnierze Wyklęci.

Zgłoszenia w V edycji konkursu będą przyjmowane do 22 marca, a zwycięzców programu poznamy do 5 kwietnia 2019 roku. W ramach konkursu planowane jest przyznanie stypendium dla trzech osób w wysokości 2000 zł brutto miesięcznie na okres ośmiu miesięcy, począwszy od kwietnia 2019 r.

Zgłoszenia należy dostarczyć w dwóch wersjach – elektronicznej na adres e-mail: aleksandra.surlej@zajezdnia.org oraz drukowanej na adres Centrum Historii Zajezdnia. Dokumenty można złożyć osobiście lub wysłać pocztą – wtedy decyduje data nadania przesyłki.
Adres pocztowy:
Centrum Historii Zajezdnia
ul. Grabiszyńska 184
53-235 Wrocław
z dopiskiem: „Stypendium im. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.

Szczegóły dotyczące projektów realizowanych w ramach stypendium znajdują się w regulaminie. Dodatkowych informacji udziela Aleksandra Surlej, e-mail: aleksandra.surlej@zajezdnia.org, tel.: 71 715 96 65.

Stypendium zostało ufundowane przez Prezydenta Miasta Wrocławia. Konkurs organizowany jest przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we współpracy z Fundacją Sapere Aude oraz Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.

Szczegółowe informacje: https://www.zajezdnia.org/projekty/single/54

Źródło: Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL