Kultura i sztuka w okresie międzywojennym

17.04.2015 aktualizacja 11.08.2016

Witkacy ponownie w Instytucie Grotowskiego - spotkanie z prof. Januszem Deglerem i Tomaszem Pawlakiem

Fragment okładki „Pism krytycznych i publicystycznych” Stanisława Ignacego Witkiewicza Fragment okładki „Pism krytycznych i publicystycznych” Stanisława Ignacego Witkiewicza

W poniedziałek, 20 kwietnia, o godz. 18 w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego odbędzie się spotkanie z prof. Januszem Deglerem i Tomaszem Pawlakiem poświęcone drugiemu tomowi „Listów” (wol. 1) i „Pismom krytycznym i publicystycznym” Stanisława Ignacego Witkiewicza (Państwowy Instytut Wydawniczy; Warszawa 2014, 2015).

Podczas spotkania fragmenty książek przeczyta aktor Maciej Tomaszewski.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Prof. Janusz Degler, wybitny znawca Witkacego, przygotował drugi tom korespondencji Stanisława Ignacego Witkiewicza. Na publikację składa się korespondencja do bliższych i dalszych przyjaciół, listy do kobiet ważnych w życiu Witkiewicza oraz do znanych ludzi kultury okresu międzywojennego. „Pisma krytyczne i publicystyczne” to 38 tekstów - wśród nich szkice o twórczości m.in. futurystów oraz kilka artykułów poświęconych problemom krytyki, jej założeniom, funkcjom i kryteriom.

Źródło: Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL