Polska po 1989 roku

11.01.2018

Noc Biologów po raz kolejny we Wrocławiu

Jak rozpoznać tropy zwierząt, jak określić płeć i wiek kości oraz jak funkcjonuje zmysł dotyku - to niektóre z zagadnień, jakie będzie można zgłębić podczas siódmej edycji Nocy Biologów we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się w piątek na Uniwersytecie Wrocławskim.

Organizatorzy zaplanowali ponad 80 wykładów, pokazów, warsztatów, zajęć laboratoryjnych z zakresu botaniki, zoologii, mikrobiologii, genetyki i fizjologii.

Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu biologii. „To kolejna z imprez, w której bierze udział Uniwersytet Wrocławski, skierowana do ludzi, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę, podaną w przystępny i nieoczywisty sposób, niekojarzący się z lekcją czy wykładem. Ludzie mają otwarte zaplecze naukowe, do którego nie zawsze mają dostęp na co dzień” – powiedział PAP Michał Raińczuk z biura prasowego UWr.

W Nocy Biologów mogą wziąć udział zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Raińczuk podkreślił, że podczas uczestnicy zajęć będą mieli m.in. okazję nauczyć się tropić zwierzęta, izolować DNA, preparować i oznaczać materiał paleontologiczny, a także dowiedzieć się, jakie zagrożenia niosą ze sobą pasożyty i jak się przed nimi bronić.

W tym roku zaplanowano także, we współpracy z ogrodem zoologicznym we Wrocławiu, wykład dotyczący ratowania zagrożonego wyginięciem gatunku pingwinów, który połączony będzie ze zwiedzaniem Afrykarium.

Noc Biologów to cykliczne wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim organizowane od 2012 r. Wrocławska edycja odbędzie się w piątek w laboratoriach i salach wykładowych Wydziału Nauk Biologicznych UWr.(PAP)

autor: Agata Tomczyńska

ato/ pdo/ agt/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL