Polska po 1989 roku

19.06.2018

Warsztaty realizacji wideo dla uczniów szkół średnich

"Nakręć się na studia" - pod takim hasłem w Rzeszowie odbędą się bezpłatne warsztaty realizacji wideo dla uczniów szkół średnich, głównie maturzystów. Pierwsze zajęcia pod koniec czerwca. Już można się zgłaszać. Organizatorem warsztatów jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik uczelni Dominik Łazarz, warsztaty są adresowane przede wszystkim do młodzieży ze szkół średnich, a zwłaszcza maturzystów, "którzy swoją zawodową przyszłość chcieliby związać z nowoczesnym dziennikarstwem i nowymi mediami", a także do osób, które chcą sprawdzić, czy mają predyspozycje do pracy w mediach i reklamie.

Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in., jak pracować ze sprzętem wideo, poznają sposoby tworzenia scenorysów do swoich materiałów wideo i krótkich materiałów filmowych, takich jak wywiad, reportaż, etiuda.

"Uczestnicy naszych spotkań znajdą odpowiedź m.in. na pytania, jak tworzyć angażujące filmy wideo, które staną się hitem YouTube, jak przygotować storybordy, które pomogą stworzyć dobre filmy czy też jak nagrywać, by mieć materiał do zmontowania filmu, oraz jak montować film, używając nowoczesnego oprogramowania” – wylicza koordynatorka warsztatów Agata Warywoda.

Zajęcia będą prowadzili specjaliści związani z dziennikarstwem.

Łazarz przypomniał, że rzeszowska WSIiZ kształci studentów na kierunkach związanych z mediami i jako jedyna uczelnia na Podkarpaciu i jedna z nielicznych w Polsce realizuje seminaria doktoranckie z tej dziedziny.

Zajęcia odbędą się w dwóch terminach: 25-28 czerwca i 9-12 lipca. Zgłoszenia są przyjmowane odpowiednio do 21 czerwca i do 5 lipca.

Szczegółowe informacje o zapisach i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://formularz.wsiz.pl/warsztaty-wideo/.(PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL