Kultura i sztuka po 1989 roku

08.06.2018

Kino sensacyjne na VII Suspense Film Festival w Kołobrzegu - od 4 lipca

Suspense Film Festival, organizowany w Kołobrzegu po raz siódmy, to jedyne tego typu wydarzenie w Europie, podczas którego wybierany jest najlepszy europejski film sensacyjny roku. Pięciodniowy festiwal rozpocznie się 4 lipca.

Suspense Film Festival to międzynarodowy festiwal kina sensacyjnego organizowany w Kołobrzegu już po raz siódmy. Pokazy filmowe odbywać się będą w Regionalnym Centrum Kultury i na plażowej scenie. W tym roku festiwal odbywać się będzie w dniach 4-8 lipca.

Jak poinformował organizator, podczas gali otwarcia wręczone zostaną specjalne nagrody aktorskie „Ikony Polskiego Kina”. W tej edycji festiwalu otrzymają je: Anna Seniuk i Jan Englert, z którymi planowane jest otwarte spotkanie dla mieszkańców i turystów.

Kołobrzeski festiwal, jak zapewnia organizator, to jedyne takie wydarzenie na Starym Kontynencie, gdzie wybierany jest najlepszy europejski sensacyjny film roku. Osiem premierowych filmów weźmie udział w konkursie „Suspense Film Competition”. O statuetkę „Golden Seahorse” powalczy reprezentujący Polskę w konkursie film pt. „Ach śpij kochanie” w reżyserii Krzysztofa Langa.

W ramach Festiwalu odbędzie się także konkurs dla młodych twórców – First Shot. Weźmie w nim udział 10 krótkometrażowych filmów fabularnych, które po raz pierwszy zostaną zaprezentowane w Kołobrzegu. Młodzi filmowcy będą mogli również wziąć udział w bezpłatnych warsztatach tworzenia filmów w technologii 360 stopni.

Wieczorne pokazy filmowe na kołobrzeskiej plaży organizowane będą w ramach cyklu „Kino Emocji”, natomiast wyróżniony siedmioma nominacjami do Oskara „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” w reżyserii Martina McDonagh’a pokazany zostanie w ramach „Kina Konesera”, po którym planowana jest dyskusja.

Podczas sześciu dotychczasowych edycji Suspense Film Festival w Kołobrzegu odbyło się ponad 300 projekcji filmów, a festiwal gościł niemal 250 aktorów i twórców filmowych z Polski i ze świata. (PAP)

autor: Inga Domurat

ing/ itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL