Polska po 1989 roku

13.08.2018

Konkurs na film z okazji stulecia niepodległości

Źródło: UM Żory Źródło: UM Żory

Samorząd Żor organizuje konkurs na film promocyjny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prace można przysyłać do 28 września.

Jak podał magistrat, zadaniem uczestników konkursu jest nakręcenie krótkiego, trwającego nie dłużej niż 1,5 minuty filmu, promującego rocznicę. „Spot powinien ukazywać w radosny i pozytywny sposób wyjątkowość tego wydarzenia” - wskazali organizatorzy.

Nadsyłane filmy mogą np. przedstawiać zmiany, jakie dokonały się w minionym stuleciu w Żorach i całej Polsce, opowiadać o sposobach świętowania rocznicy lub opisywać, w jaki sposób na co dzień Polscy korzystają z niepodległości.

Konkurs ma charakter otwarty – mogą w nim uczestniczyć wszyscy zainteresowani, jednak osoby niepełnoletnie tylko za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Każdy z uczestników może zgłosić tylko jeden, wcześniej niepublikowany film.

Prace zgłoszone do konkursu oceni jury, w którego skład wejdą m.in. prezydent Żor Waldemar Socha, dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego prof. Krystyna Doktorowicz oraz reżyser i operator Paweł Smolorz. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe. Zwycięzca otrzyma 3 tys. zł brutto, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio: 2 tys. zł i tysiąc zł.

Prace konkursowe należy składać do 28 września 2018 r. w Punkcie Informacji Urzędu Miasta Żory. Filmy powinny być nagrane na płycie DVD i złożone w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Konkurs na film promocyjny 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski”. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje na temat warunków udziału w konkursie zawiera Regulamin, z którym można zapoznać się na stronach Urzędu Miasta Żory.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL