Kultura i sztuka po 1989 roku

14.03.2019

Ruszył nabór filmów do konkursów 11. Solanin Film Festiwalu

Do 11 maja br. będą przyjmowane zgłoszenia filmów do konkursów w ramach 11. edycji Solanin Film Festiwalu. To impreza promująca i prezentująca kino niezależne, odbywająca się w Nowej Soli w Lubuskiem.

„Czekamy na zgłoszenia od amatorów i profesjonalistów. Mogą oni przesyłać swoje fabuły, dokumenty i animacje do rywalizacji w trzech konkursach: Niezależnym, Offowym oraz Animowanym. Pula nagród 11. Solanina wynosi 5 tys. zł, natomiast zdobywca Grand Prix otrzyma 3 tys. zł” – powiedział dyr. Festiwalu Eliasz Gramont.

Szczegóły dot. procedury zgłaszania filmów i kryteriów w poszczególnych kategoriach konkursowych są dostępne na stronie internetowej imprezy.

Tegoroczny Solanin Film Festiwal odbywać się będzie w Nowej Soli od 21 do 25 sierpnia. W jego programie znajdą się niezależne produkcje z Polski, Europy i świata, przygotowano też towarzyszące imprezy artystyczne i sportowe.

Festiwal w Nowej Soli jest skierowany do młodych miłośników kina, chcących nie tylko poznawać twórczości profesjonalistów, ale i samemu spróbować swoich sił w sztuce filmowej. W zeszłym roku na konkurs nadesłano 201 filmów, a w całej dotychczasowej historii imprezy - ponad 1600.

Festiwal przyznaje również „Mocnego Solanina” - nagrodę dla uznanych twórców bezkompromisowego kina. W poprzednich edycjach statuetką wyróżnieni zostali Wojciech Smarzowski, Marek Koterski, Jerzy Stuhr, Jan Jakub Kolski i Ryszard Bugajski. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/aszw/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL