„Faust bez słów” spektakl niemieckiej grupy z Drezna - Theatre Circus, zostanie zaprezentowany w poniedziałek publiczności Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. Spektakl zostanie pokazany w Polsce po raz pierwszy.
W spektaklu tancerze, mimowie, artyści i wokaliści wspólnie opowiadają w widowiskowy sposób znaną historię paktu doktora z diabłem. Wszyscy aktorzy są klaunami.
Autorem scenariusza, reżyserem jest Tom Quaas. „Dzieło literatury przedstawione bez ani jednego słowa zrozumieją i młodzi i starzy. Jest to europejska sztuka ludowa, europejski teatr międzynarodowy” - mówi.
Dwa dni później, w środę, odbędzie się Wieczór Współczesnej Pantomimy, który stał się już tradycją festiwalu. Pomyślany został jako konfrontacja różnych technik, stylów i form w teatrze pantomimy. Do udziału w prezentacjach zostają zaproszeni artyści pochodzący z różnych miejsc na świecie, którzy prezentują charakterystyczne dla ich pracy krótkie formy teatralne.
Wieczór swojego ostatecznego kształtu nabiera na kilka godzin przed samą prezentacją. Publiczność zobaczy kilkudziesięciu artystów, wystąpią między innymi: Gregg Goldston (USA), Alexander Neander (Francja), Wolfram Bodecker (Niemcy), Miro Kasprzyk (Słowacja), Grażyna Chmielewska, Bartłomiej Ostapczuk, adepci Studia Warszawskiego Centrum Pantomimy oraz goście z Czech i Francji.
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu organizowany przez Warszawskie Centrum Pantomimy i Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy to jedyny na świecie przegląd prezentujący wyłącznie spektakle bez słów. Od 2005 r. jego dyrektorem artystycznym Bartłomiej Ostapczuk - aktor-mim, nauczyciel, reżyser przedstawień teatru pantomimy, pomysłodawca i założyciel Teatru Pantomimy Mimo oraz Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Dramatycznym.
Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym festiwalu. (PAP)
agz/ ls/