Kultura i sztuka po 1989 roku

03.09.2019

Jan Komasa: publiczność w Wenecji niezwykle żywo reagowała na mój film

Reżyser Jan Komasa powiedział we wtorek PAP, że jest zadowolony z reakcji publiczności na jego film „Boże Ciało”, który został zaprezentowany na festiwalu filmowym w Wenecji w ramach przeglądu Giornate degli Autori. Obraz został oceniony wysoko przez krytyków.

"Reakcja publiczności była niezwykle żywa i, jak nam się wydawało, szczerze pozytywna. Cieszymy się, że pokaz przyciągnął tyle osób i że widzowie reagowali zarówno śmiechem, jak i wzruszeniem" - podkreślił Jan Komasa.

Dodał następnie: "W trakcie rozmowy popremierowej widzowie zadawali wiele pytań i byli zainteresowani genezą filmu".

"Boże Ciało" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W roli głównej wystąpił Bartosz Bielenia. Razem z nim grają: Tomasz Ziętek, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat, Barbara Kurzaj, Zdzisław Wardejn i Leszek Lichota. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński junior.

We wtorek odbyła się oficjalna projekcja filmu, który został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność na 76. festiwalu w Wenecji. Otrzymał wiele pozytywnych i pełnych pochwał ocen włoskich krytyków, relacjonujących festiwal.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL