Kultura i sztuka po 1989 roku

23.05.2018

MŚ 2018 - przed inauguracją koncert światowych sław opery na Placu Czerwonym

W przeddzień inauguracji piłkarskich mistrzostw świata w Moskwie na Placu Czerwonym odbędzie się koncert światowych sław opery - wystąpią między innymi Hiszpan Placido Domingo, Peruwiańczyk Juan Diego Florez oraz Rosjanka Anna Netrebko - poinformowali organizatorzy mundialu.

Domingo nie po raz pierwszy zaśpiewa przy okazji wielkiej światowej imprezy. W 1990 roku wraz z Jose Carrerasem i Luciano Pavarottim wystąpił w koncercie „Trzech tenorów” podczas otwarcia piłkarskich mistrzostw świata w Rzymie.

77-letni Hiszpan, podobnie jak Peruwiańczyk Florez, jest wielkim fanem piłki nożnej.

Mundial rozpocznie się 14 czerwca na stadionie Łużniki w Moskwie. Gospodarze zmierzą się tego dnia z Arabią Saudyjską. Spotkania odbędą się w jedenastu rosyjskich miastach. Polska gra w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią. (PAP)

olga/ cegl/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL